Circulariteit, afval en gedragsbeïnvloeding
Van dinsdag tot en met vrijdag volgde een interdisciplinaire groep internationale studenten van de Rijksuniversiteit Groningen een speciale Summer School. Thema's waren circulariteit, afval en gedragsbeïnvloeding. Omrin en de gemeente Leeuwarden hadden drie ‘Challenges’ voorbereid waaraan de studenten de voorbije dagen werkten. De groep kreeg ook een gastcollege en rondleiding over het Werklandschap van de Toekomst in Heerenveen.
De internationale studenten uit Indonesië, Taiwan, Kroatië, Estland, Slowakije, Duitsland en Nederland presenteerden vrijdagmiddag hun oplossingen in de vestiging van Campus Fryslân in Leeuwarden. Vanwege hun verschillende achtergrond, van rechtenstudenten tot scheikunde en International Business, waren de presentaties voorbeelden van een brede en creatieve kijk op circulariteit.
“Door het interdisciplinaire karakter van deze groep internationale studenten zijn de oplossingen vaak supercreatief en onverwachts. Studenten bepalen zelf een onderzoeksmethode en komen met concrete oplossingen. Dat zagen we deze week ook weer!”
Gabriel Muinos, Assistant professor, University of Groningen, Department of Psychology
Supercreatief en onverwachts
“Door het interdisciplinaire karakter van deze groep internationale studenten zijn de oplossingen vaak supercreatief en onverwachts. Studenten bepalen zelf een onderzoeksmethode en komen met concrete oplossingen. Dat zagen we deze week ook weer!” vertelde begeleider Gabriel Muinos (Assistant professor, University of Groningen, Department of Psychology).
De studenten adviseerden een interne CircuLife app voor Omrin-medewerkers om duurzaamheid, thuis en op het werk, te stimuleren. Gaven advies hoe de leden van de Vereniging Circulair Friesland aan te zetten tot meer circulaire inkoop en vroegen de gemeente Leeuwarden om meer transparantie rond het ophalen of wegbrengen van ‘grofvuil’. Met de betrokken afdelingen worden de uitkomsten gedeeld.